Narodowe Czytanie

W sobotę, 6 września przy pięknej, słonecznej pogodzie na Skwerze Miejskim „przy fontannie” odbyła się kolejna odsłona ogłoszonej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W roku bieżącym zaproponowano lekturę „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Akcja przebiegała pod patronatem Burmistrza Miasta Dariusza Szustka.
W bohaterów trylogii wcielili się m.in: zastępca Burmistrza Marcin Mateńko, Przewodnicząca Rady Miasta Urszula Bancerz, radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Głuchowski, pracownicy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, pracownicy samorządu, czytelnicy, bibliotekarze.
Oprawę plastyczną imprezy stanowiła wystawa : „Trylogia Henryka Sienkiewicza w rycinach Juliusza Kossaka”( źródło: niezłomni.com) oraz eksponaty z filmów ekranizowanych powieści wypożyczone z Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Dużą atrakcją była obecność Kmicica, rycerza Wołodyjowskiego, oraz oficera kozackiego. W roli tej wystąpili członkowie Stowarzyszenia Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji Łukowa.