Krople naszego wzruszenia

plakat ogólny

W ramach 4 Łukowskiej Nocy Kultury w bibliotece odbył się wieczór poetycko – muzyczny „Krople naszego wzruszenia”. Gośćmi wieczoru byli: Eugeniusz Kasjanowicz i Tadeusz Goc. Eugeniusz Kasjanowicz – autor kilkunastu tomików poezji (min. „Itako – to ja”, „Do Ciebie”, „Aleksandria”, „Dotyk” ), organizator i laureat ogólnopolskich konkursów i turniejów poetyckich, założyciel Klubu Literackiego „Ogród” czytał swoje wiersze. Tadeusz Goc – kierownik Studenckiego Ośrodka Działań Kulturalnych „Limes” i Klubu Studenckiego „PeHa” śpiewał i grał na gitarze ballady Bułata Okudżawy i Leonarda Cohena. Piękna poezja i muzyka, światło świec sprawiły, iż wytworzył się wspaniały, magiczny klimat spotkania. Uczestnicy wspólnie z wykonawcami śpiewali ballady prosząc o bisy. W spotkaniu uczestniczyło 54 czytelników.