18 kwietnia – DZIEŃ OCHRONY ZABYTKÓW

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków został ustanowiony przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS w 1983 r. oraz wpisany przez UNESCO do rejestru ważnych imprez o znaczeniu światowym. „Święto zabytków” obchodzone jest 18 kwietnia na całym świecie.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków to doskonała okoliczność do uhonorowania tych, którzy wkładają wiele wysiłku w ratowanie zabytków i opiekę nad nimi. To wielkie święto wszystkich konserwatorów, historyków sztuki i architektury, urbanistów i innych zawodów pracujących na rzecz ochrony zabytków, a także wszystkich właścicieli, opiekunów i zarządców obiektów zabytkowych.

Zabytki to pamiątki przeszłości mające szczególne znaczenie dla dziedzictwa kulturowego, dlatego każdemu z nas powinno zależeć na ich ochronie.

Nasza biblioteka przygotowała dla Państwa kilka publikacji na ten temat.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi, a po otwarciu biblioteki – wypożyczenia.