O poezji na DKK

21 marca przypada Światowy Dzień Poezji – święto mające na celu „promowanie czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie”.

Klubowiczki z DKK, wpisując się niejako w te obchody, na marcowym spotkaniu Klubu zajęły się właśnie tą dziedziną literatury. Moderatorka DKK przypomniała fakt, że pierwszą Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury (1901 r.) przyznano właśnie poecie – i filozofowi francuskiemu – Sullyemu Prudhomme. Z grona Polaków nagrodzono Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską.

Członkinie DKK czytały wiersze swoich ulubionych poetów, a nawet niektóre recytowały… Usłyszeć można było m.in. utwory: Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Ernesta Brylla. Przytoczone też były wiersze naszych „regionalnych” twórców – Bożeny Chichłowskiej i Mirosława Nurzyńskiego.

Wszystkie Panie zgodziły się ze słowami ks. Jana Twardowskiego, że …”Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów…”

Uczestniczki spotkania zostały obdarowane zakładkami do książek z wydrukowanym wierszem i cytatami znanych poetów.

Kolejne spotkanie DKK zaplanowane na 25 kwietnia będzie poświęcone twórczości Joanny Jax.

Skip to content