Warto wiedzieć – nowe książki o Henryku Sienkiewiczu

Miło nam poinformować, że do zbiorów regionalnych biblioteki zakupiono nowe, ciekawe książki o Henryku Sienkiewiczu.

„ Nobel Sienkiewicza” Cezarego Cybulskiego  jest to książka zawierająca ważne informacje dotyczące postaci  Henryka Sienkiewicza  jako laureata Nagrody Nobla. Czytelnik może znaleźć w niej niespotykane w wielu opracowaniach dane dotyczące tła historycznego oraz okoliczności przyznawania prestiżowego dla każdego pisarza wyróżnienia.

„Pamiętnik mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu” Anny Cybulskiej to książka    o dzieciństwie i młodości Henryka Sienkiewicza adresowana głównie do dzieci i młodzieży. Kształci uczucia patriotyzmu  i zasady moralno-etyczne, uczy poszanowania do tradycji i piękna przyrody.

Audiobook „Pamiętnik mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu ” czytany przez Juliusza  Sienkiewicza i Jarosława Kopaczewskiego.

Wszystkie książki można przejrzeć w Czytelni dla Dorosłych po otwarciu biblioteki.