„Narodowe Czytanie” w łukowskim Amfiteatrze

W sobotę, 3 września 2022 r., po raz kolejny zorganizowaliśmy – jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie – wydarzenie kulturalne pod nazwą „Narodowe Czytanie”, stanowiące część ogólnopolskiej akcji firmowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Tym razem – miejscem imprezy był Amfiteatr w łukowskim Parku Miejskim.

Dwadzieścia dwie osoby (w tym – kilku samorządowców, z Burmistrzem Miasta oraz Przewodniczącym Rady Miasta na czele) przeczytało dziesięć utworów – z pierwszego romantycznego zbiorku Adama Mickiewicza, zatytułowanego „Ballady i romanse”.

Pogoda nam sprzyjała. Publiczność dopisała. A wielu spośród czytających – „błysnęło” prawdziwymi recytatorskimi talentami (co warto zapamiętać na przyszłość)  🙂

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili swoim aktywnym udziałem (lub obecnością na widowni) łukowskie „Narodowe Czytanie” w 2022 r. oraz pomogli w jego organizacji!