Niespodzianka na DKK

26 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omówiono „Niedokończony list”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie obecność niespodziewanego gościa, którym okazała się… pani Ewa Szymańska – autorka tej książki.

„Niedokończony list” to historia z życia wzięta, opowieść o dwóch kobietach – matce i córce i ich niełatwych relacjach. Dziewczyna, która koniecznie chciała wyrwać się ze wsi do miasta, zrządzeniem losu na tę wieś powraca. Przeglądając rzeczy po zmarłej matce, znajduje niedokończony list…

Pani Ewa podzieliła się z Klubowiczkami refleksjami o pracy nad powieścią i o swoich pisarskich rytuałach. Całe spotkanie przebiegło w niezobowiązującej, sympatycznej atmosferze. Panie wymieniały się uwagami na temat przeczytanej książki, przytaczały ulubione cytaty.

Takie „autorskie spotkanie” to rzadka rzecz w DKK. Tym bardziej cieszymy się, że pani Ewa zechciała na nie przybyć do Biblioteki. Dziękujemy!

Listopadowe spotkanie DKK także będzie nieco inne… Klubowiczki zadecydowały, by obejrzeć film A .Holland „Zielona granica” i omówić go. Emocje gwarantowane – zapraszamy 30 listopada.

 

Skip to content