Tydzień Bibliotek 2012

PROGRAM TYGODNIA BIBLIOTEK 2012
8-15.05.2012

8 maja 2012 r. (wtorek)

• 9.00 – „Kolorowa biblioteka” – impreza czytelnicza dla przedszkolaków. (Filia nr 3)
  • 10.30IV Powiatowa konferencja dla bibliotekarzy. (Czytelnia dla Dorosłych)

Program konferencji:

* Funkcja bibliotek publicznych w procesie edukacji dzieci i młodzieży oraz osób starszych (powyżej 60 roku) – dr Mirosława Dobrowolska, Biblioteka Narodowa w Warszawie.

* Ciągłość i zmiany w postawach czytelniczych młodzieży – dr Zofia Zasacka, Instytut Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej w Warszawie.

* Spotkanie z Marcinem Wrońskim – autorem kryminałów.

9 maja 2012 r. (środa)

• 10.00 – „Kolorowa biblioteka” – impreza czytelnicza dla przedszkolaków. (Filia nr 3)
  • 10.00 – „Przyjdź pokażę Ci niezwykłą książkę” – lekcja biblioteczna. (Filia nr 1)
  • 18.00 – Trawestacja (satyryczna wersja) utworów romantycznych w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 3 w Łukowie (w ramach realizacji projektu „Romantyczni.pl”). (Czytelnia dla Dorosłych)